Okolí hotelu a tipy na výlet

Okolí Beskyd hotelu skýtá spoustu možností pro výlety a objevování zajímavých míst v oblasti Beskyd. Některé z nich jsou níže na této stránce.

Obec Trojanovice, ve které se náš hotel nachází, leží v Trojanovické kotlině mezi Frenštátem pod Radhoštěm a Ráztokou. Přímo z oken hotelu se tak návštěvníkům nabízí nádherný pohled na panorama Moravskoslezských Beskyd a okolí Radhoště. V obci Trojanovice pak leží Radhošťský rybník, který ocení především zájemci o sportovní rybaření.

Beskyd hotel je ideálním výchozím místem pro turisty a cykloturisty, v zimě pak pro milovníky lyžování. V nejbližším okolí je řada vleků a sjezdovek různých obtížností. Pro vyznavače bílé stopy pak kilometry krásných běžeckých tras.

V nedalekém okolí hotelu, v obcích Čeladná, Ostravice, Hukvaldy a v Rožnově pod Radhoštěm, byla v posledních letech vybudována nádherná golfová hřiště s profesionálním zázemím, které uspokojí i ty nejnáročnější golfisty.

Necelé dva kilometry od hotelu se nachází lanové centrum Tarzanie, kde mohou projevit svoji odvahu malí i dospělí.

Přibližně 2,5 km od hotelu se nachází sedačková lanovka vedoucí z Ráztoky na Pustevny. Pustevny jsou velmi atraktivním místem pro výlety za každého počasí. Na osadu nedaleko mytické hory Radhošť se dá vyvézt touto lanovkou, přijít pěšky, v zimě na běžkách a v létě na kole. Pustevny jsou nejoblíbenějším turistickým střediskem v Beskydech a socha Radegasta, kterou najdete cestou na Radhošť, je nejznámějším symbolem celého Moravskoslezského kraje.

Stezka Valaška
Radhošťský rybník

Další zajímavé odkazy